top of page
góra strony

Epilacja laserowa - czyli usuwanie owłosienia laserem LightSheer DUETPrzeciwwskazania i przygotowanie do zabiegu na samym dole.

Kliknij i przewiń na wybrany temat:

LIGHTSHEER DUET TO M.IN. :

- linia najpopularniejszych laserów w Polsce w segmencie premium  

- model DUET - to najwyższy model w linii laserów LightSheer DUET - to także mniej bolesne  i najszybsze zabiegi wśród      

   laserów LightSheer

- absolutnie nowe urządzenie 

- prawie 12 lat doświadczenia w zabiegach laserami LightSheer

- jak dbamy o klienta i opinie o nas kliknij tutaj: FACEBOOK 

Głębokość penetracji

Większy rozmiar plamki, okienka (powierzchni zabiegowej głowicy) pozwala na głębszą penetrację, lepsze wchłanianie energi przez docelowy mieszek włosowy

Jedyny laser z unikalną i dedykowaną technologią do  zwiększonej efektywności i bezpieczeństwa. 

dwie głowice

Różnice w głębokości penetracji pomiędzy dużą i małą głowicą

Wszechstronność - dwie głowice

 

LightSheer DUET posiada dwa optymalne systemy usuwania owłosienia laserem diodowym 800 nm w jednym urządzeniu.

 

Dwie głowice LightSheer pozwalają na trwałe usuwanie owłosienia ze wszystkich obszarów ciała. Jego zaawansowana technologia

zmniejsza ból, jednocześnie zwiększając wydajność, pozwalając na szybkie i komfortowe wykonanie zabiegu zarówno dla pacjenta jak i operatora urządzenia.

Różnice w wielkości okienka zabiegowego

pomiędzy dużą i małą głowicą

LightSheer ET

 

9 x 9 mm - wielkość okienka

zabiegowego:

- energia do 100 J/cm2

- ChillTip - system ciągłe chłodzenia

w trakcie kontaktu

- szerokość impulsu do 400 ms

LightSheer HS

 

22 x 35 mm - wielkość okienka

zabiegowego

- największe okienko zabiegowe wśród laserów diodowych

- zintegrowana technologia podciśnieniowa

- szerokość impulsu do 400 ms

- chłodzenie i znieczulenie nie jest wymagane

Co mówią fachowcy o laserze LightSheer DUET:

opinie ekspertów

Dyrektor Generalny Lumenisa (producenta LightSheer DUET): „Rozwój tego produktu w dużej części jest odpowiedzią na oczekiwania (feedback), które ciągle otrzymujemy od naszych klientów z całego świata. Prosili nas, aby dostarczyć szybsze urządzenie do skutecznych zabiegów większych części ciała i LightSheer Duet jest naszą odpowiedzią. Ponadto, Lightsheer Duet oferuje znaczącą redukcję w czasie potrzebnym na zabieg i znacząco poprawia komfort pacjentów podczas każdego zabiegu”

Jakie są główne korzyści LighSheer Duet w porównaniu do innych urządzeń do usuwania owłosienia?

 

Dore J. Gilbert, doktor medycyny, dyrektor medyczny Newport Dermatology and Laser Associates, Newport Beach, CA, USA. „Jest wiele powodów, dlaczego LightSheer Duet jest lepszym urządzeniem. Pierwszy wiąże się z prędkością; jesteśmy w stanie wykonać zabieg na plecy w ciągu 25-30 minut zamiast 2 godzin, osiągając tą samą skuteczność jak przy poprzednim modelu LightSheer. To reprezentuje olbrzymią poprawę. Z LightSheer Duet mniej boli w porównaniu do innych laserów LightSheer, które mamy, więc jest on bardziej komfortowy dla pacjenta.”

Mitchel P. Goldman, doktor medycyny, dyrektor medyczny Dermatology/Cosmetic Laser Associates of La Jolla, Inc. La Jolla, CA, USA: „LightSheer Duet jest szybszy, mniej bolesny i bardziej skuteczny. Jest co najmniej 4 do 6 razy szybszy niż inne systemy, więc możesz spokojnie zrobić zabieg na plecy w ciągu 15-20 minut. Chociaż nie wykonaliśmy w obecnym czasie szczegółowych badań klinicznych, wydaje mi się, że jest co najmniej dwa razy skuteczniejszy niż wszystkie inne urządzenia do laserowego usuwania owłosienia.”

Doktor Beth Haney, Yorba Linda City Councilwoman - Elect; dyrektor generalny Luxe Aesthetic Center, Assistant Clinical Professor at UCI, FAANP - „Szybka głowica zabiegowa HS lasera LightSheer, w szczególności, jest szybsza i bardziej wygodna. Także mniej się brudzi. Nie używasz żelu i nie potrzebujesz kremu znieczulającego. 100% moim pacjentom zabiegi wykonuję laserem LightSheer Duet, a 95% z nich szybką głową HS (z dużym okienkiem zabiegowym). Jedyną przyczyną, że nie mogę u każdego wykonywać zabiegu dużą, szybką głowicą jest po prostu to, że niektórzy chcą wykonać zabieg – epilację wąsika lub podbródka, gdzie nie możemy użyć tej głowicy. Używam dużej głowicy HS w każdym innym przypadku, nawet przy zabiegu w okolicy bikini”

Girish Munavalli, M.D., M.H.S., F.A.A.D. - doktor medycyny, dyrektor medyczny Dermatology, Laser and Vein Specialists of the Carolinas, PLLC, Charlotte, NC, USA - „LightSheer Duet jest bardzo elastyczny; zaczynasz ze sprawdzoną technologią LightSheer. Wciąż używam lasera diodowego do wielu zabiegów usuwania owłosienia na twarzy i do wielu typów skóry, ale wielkość okienka zabiegowego i czas, jaki potrzeba do wykonania zabiegu, znacząco się poprawił z nową głowicą. LightSheer Duet pozwala ci wykonywać zabiegi takich części ciała jak plecy, klatka piersiowa i ręce w znacznie krótszym czasie przy pomocy szybkiej głowicy. Dla mnie, elastyczność jest ważnym powodem, dlaczego lubię go.

Jaki zastosowanie ma mechanizm podciśnienia w laserze LightSheer Duet ?  

 

Dr. Gilber – Podciśnienie ma dwa efekty. Po pierwsze, to poprawia skuteczność zabiegu i po drugie, to redukuje dyskomfort pacjenta. Gdy podciśnienie zostaje uruchomione, delikatnie zasysa skórę do głowicy. To nie tylko zmniejsza ilość dyskomfortu jaki odczuwa pacjent, ale również przybliża mieszki włosowe do powierzchni skóry, czyniąc je łatwiejszym celem dla diody lasera.

Dr. Goldman – Mechnizm podciśnieniowy jest integralną częścią lasera LightSheer Duet. Ma wiele kluczowych funkcji. Ważną funkcją jest to, że produkując podciśnienie, zmniejsza konkurencyjne chromofory (fotoakceptory np. woda, hemoglobina, białko, melanina w skórze), tak, że laser skuteczniej dociera do swojego celu – melaniny w mieszku włosowym – i mniej energii jest tracone na rzecz pigmentu w skórze lub krwi przepływającej w otaczających tkankach. Podciśnienie także stymuluje końcówki nerwów używają bramkowej teoria bólu, w ten sposób, że ciało postrzega mniej bólu. W końcu, podciśnienie pomaga rozciągnąć skórę i przyciągnąć mieszki włosowej bliżej powierzchni diody laserowej, pozwalając na głębszą penetrację.

Ms. Haney – Mechanizm podciśnienia ma wbudowany mechanizm zabezpieczający, ponieważ laser nie wystrzeli aż głowica nie będzie dobrze przyssana do skóry, więc jest mniejsze ryzyko oparzeń, uszkodzenia wzroku i innych powikłań. Pacjent czuje podciśnienie lub niewielki nacisku, tuż przed wystrzałem lasera. Czując to ciśnienie, do mózgu docierają bodźce z obszaru zabiegowego, więc impuls lasera nie stanowi takiego szoku. Laser dostarcza impuls i jest on znacznie przyjemniejszy dla pacjenta.

Dr. Munavalli – Technologia podciśnieniowa jest jednym z większych ulepszeń w technologii laserowej w ciągu ostatnich pięciu lat. Nie zmienia ona samego lasera; zamiast tego, zmienia sposób, w jaki skóra wchodzi w reakcję z laserem. Fakt, że nie musisz używać tak dużo energii, aby uzyskać ten sam efekt jest zawsze dobrą rzeczą, zarówno dla tolerancji (progu bólu) pacjenta i zachowania (nieuszkodzonego) naskórka. Głowica z podciśnieniem dosłownie pozwala na użycie mniejszej ilości energii do uzyskania tego samego efektu.

Jak pacjenci, którzy wcześniej mieli zabiegi usuwania owłosienia reagują na LightSheer DUET?

 

Dr. Gilbert – Pacjenci często wskazują, że ilość dyskomfortu jest znacząco obniżona. Oprócz tego, pacjenci, którzy mieli wcześniej zabiegi usuwania owłosienia, często komentują szybszy czas zabiegu; szczególnie kobiety, gdy wykonujemy zabieg na większych obszarach takich jak nogi, ponieważ teraz jesteśmy w stanie zrobić dużo obszary w bardzo krótkim czasie.

Ms. Haney – Nasi pacjenci, którzy mieli zabiegi usuwania owłosienia różnymi urządzeniami, doceniają prędkość i wygodę szybkiej głowicy. Jeżeli chodzi o pacjentów, którzy nigdy nie mieli zabiegu usuwania owłosienia, powodem jest, że słyszeli o wadach technologii usuwania owłosienia. Ci nowi pacjenci przychodzą, ponieważ słyszeli o zaletach jakie oferuje LightSheer Duet lub ponieważ stwierdzili, że nie tolerują dłużej tej sytuacji. Gdy poddadzą się zabiegowi laserem LightSheer Duet, dziwią się, czemu tak długo czekali.

Dr. Munavalli – Miałem sytuację niedawno, gdzie nasz pacjent, który jest wielkim dżentelmenem, wrócił do naszego gabinetu na zabiegu usuwania owłosienia laserem. Wcześniej wykonywano mu zabieg na plecy starym modelem LightSheer i zrezygnował ze swoich zabiegów na jakiś czas. Gdy wrócił do naszego gabinetu, zaoferowaliśmy mu zabieg nową, szybką głowicą. Zachwycał się nad różnicą pomiędzy oboma.

BADANIA NAUKOWE

badania

badanie 1

Zakładając, że długość, energia impulsu i chłodzenie skóry były takie same, laser diodowy 805 nm o trzykrotnie większym okienku zabiegowym, wykazał wzrost skuteczności o 29.5% w usuwaniu owłosienia pachy bez poważnych skutków ubocznych (tłumaczenie wniosku z poniższego badania)

Given that the pulse duration, fluence, and epidermal cooling were identical, the 805-nm LPDL at the three times larger spot size showed an efficacy improvement of 29.5% in axillary hair removal without serious adverse events.

Efficacy and Safety of Hair Removal with a Long-Pulsed Diode Laser Depending on the Spot Size: A Randomized, Evaluators-Blinded, Left-Right Study

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4622885/

badanie 2

Wyniki dostarczają dowodów na skuteczne i długotrwałe zahamowanie wzrostu włosów przy pomocy lasera diodowego. Użycie głowicy z dużym okienkiem zabiegowym zwiększyło zahamowanie wzrostu włosów mierzone miesiąc po zabiegu (tłumaczenie wniosku z poniższego badania)

The results provide evidence for an effective and long-lasting growth delay of hairs using the long-pulsed diode laser. The use of large spot sizes improved the growth delay of hairs measured 1 month after treatment.

The effect of different spot sizes on the efficacy of hair removal using a long-pulsed diode laser.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11860420/

badanie 3

Laser diodowy 800 nm z szafirową końcówką chłodzącą ze zmienną długością impulsu jest bezpieczny i skuteczny do długoterminowej redukcji owłosienia u osób z typem skóry II i typem skóry III (tłumaczenie wniosku z poniższego badania)

This 800 nm diode laser with a chilled sapphire tip and variable pulse duration is safe and effective for long-term hair reduction in individuals with skin types II and III.

 

Prospective study of hair reduction by diode laser (800 nm) with long-term follow-up.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10816229/

Przeciwwskazania:

1. Ciąża

2. Choroby nowotworowe

3. Leczenie hormonalne (indywidualna terapia hormonalna, leczenie niepłodności)

4. Terapia retinoidami (dermatologiczna), 

5. Leki miejscowe: światłouczulające, antybiotyki

6. Stosowane kosmetyki (krem z retinolem, witamina A, E, C, kwasy owocowe)

7. Przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego

8. Opalenizna

9. Depilacja woskiem lub pęsętą w ciągu ostatnich 4 tygodni (twarz) i 6 tygodni (ciało)

10. Peeling (należy zachować odstęp tygodnia przed zabiegiem epilacji)

11. Skłonność do przebarwień

12. Dermatologiczne zmiany skórne (bielactwo, łuszczyca, opryszczka, znamiona barwnikowe, zmiany zapalne)

13. Reticularis (marmurkowa skóra)

14. Fotodermatozy

15. Padaczka

Przygotowanie do zabiegu 

Przed zabiegiem proszę nie smarować epilowanych części ciała niczym,

szczególnie unikać oliwki i tłustych balsamów.

W dzień zabiegu proszę bardzo dokładnie wygolić epilowane części ciała.

Proszę golić się ostrożnie, aby nie skaleczyć skóry.

W bardzo słoneczne dni najlepiej zabrać ze sobą krem z filtrem 50, aby ochronić epilowane części ciała przed słońcem (w przypadku rąk, nóg, twarzy). Proszę nie brać żadnych leków, aspiryny, fervexu.

Każdy taki lek wyklucza zabieg. Przeciwwskazania to opalenizna,

solarium poniżej 4 tygodni przed zabiegiem, ciąża, karmienie piersią do 9 miesiąca,

infekcja z gorączką, sterydy, leki światłouczulające oraz przebyte w ciągu ostatnich 6 miesięcy choroby nowotworowe.

https://www.facebook.com/556329604399566/posts/1395497520482766


Adres: Emilii Plater 36 (odcinek między ul. Świętokrzyską, a ul. Twardą). Wejście od ulicy (lokal z witryną)
Pozdrawiam serdecznie i do miłego zobaczenia :)

Przygotowanie do zabiegu epilacji laserowej:

 

Przed zabiegiem proszę nie smarować epilowanych części ciała,

szczególnie unikać minimum 4 dni przed zabiegiem oliwki i tłustych balsamów.

W dzień zabiegu proszę bardzo dokładnie wygolić epilowane części ciała.

W zabieg nie jest wliczona usługa golenia, więc w momencie braku przygotowania do zabiegu prosimy o przybycie wcześniej w celu samodzielnego ogolenia się pod prysznicem u nas w salonie. Ewidentne nieprzygotowanie się do zabiegu spowoduje dopłatę za usługę dogolenia każdej partii w wysokości 30 zł. Brak przygotowania do zabiegu i nie przybycie wcześniej może spowodować, że dana partia nie zostanie wykonana. 

 

Proszę golić się ostrożnie, aby nie skaleczyć skóry.

W bardzo słoneczne dni najlepiej zabrać ze sobą krem z filtrem 50, aby ochronić epilowane części ciała przed słońcem (w przypadku rąk, nóg, twarzy). Proszę nie brać żadnych leków, aspiryny, fervexu.

Każdy taki lek wyklucza zabieg. Przeciwwskazania to opalenizna, ciąża, karmienie piersią do 9 miesiąca, infekcja, gorączka, sterydy, herbatki ziołowe i leki światłouczulające oraz przebyte w ciągu ostatnich 6 miesięcy choroby nowotworowe.

https://www.facebook.com/556329604399566/posts/1395497520482766


Adres: Emilii Plater 36 (odcinek między ul. Świętokrzyską, a ul. Twardą). Wejście od ulicy (lokal z witryną)
Pozdrawiam serdecznie i do miłego zobaczenia :)

PRZECIWWSKAZANIA

1. Ciąża

2. Choroby nowotworowe

3. Leczenie hormonalne (indywidualna terapia hormonalna, leczenie niepłodności)

4. Terapia retinoidami (dermatologiczna), 

5. Leki miejscowe: światłouczulające, antybiotyki

6. Stosowane kosmetyki (krem z retinolem, witamina A, E, C, kwasy owocowe)

7. Przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego

8. Opalenizna

9. Depilacja woskiem lub pęsętą w ciągu ostatnich 4 tygodni (twarz) i 6 tygodni (ciało)

10. Peeling (należy zachować odstęp tygodnia przed zabiegiem epilacji)

11. Skłonność do przebarwień

12. Dermatologiczne zmiany skórne (bielactwo, łuszczyca, opryszczka, znamiona barwnikowe, zmiany zapalne)

13. Reticularis (marmurkowa skóra)

14. Fotodermatozy

15. Padaczka

bottom of page