top of page

Hialuronidaza - rozpuszczanie kwasu 

 

IMG_5251.JPG
IMG_5252.JPG

Hialuronidaza to enzym, który ma zdolność rozkładania kwasu hialuronowego, naturalnie występującego w ludzkim ciele. Korekta wypełniaczy skórnych: W medycynie estetycznej hialuronidaza jest używana do rozpuszczania wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego. Jest to przydatne w przypadku przekroczenia dawki wypełniacza, niezadowalających efektów estetycznych lub powikłań po zabiegu.

Jest to substancja występująca naturalnie w przyrodzie. Jest enzymem przyspieszającym przebieg reakcji chemicznych. Zadaniem tego enzymu jest spowodowanie rozpadu kwasu hialuronowego.

 

Na czym polega ten zabieg?

Zabieg hialuronidazy polega na rozpuszczeniu kwasu poprzez wstrzyknięcie enzymu w te same miejsca, w które wcześniej był podany kwas hialuronowy.

 

 

Wskazania do zabiegu hialuronidazy: *niesatysfakcjonujące efekty pod względem estetycznym po zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym

*grudki w ustach, zbyt duża górna/dolna warga względem całości ust

*migracja kwasu poza miejsce podania *wystąpienie nietolerancji na kwas hialuronowy *wystąpienie powikłań po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego wymagające usunięcia kwasu

 

Przeciwwskazania do zabiegu hialuronidazy: *ciąża i okres karmienia piersią

*infekcje w miejscu, w którym planowany jest zabieg

*leki antybiotykowe, sterydowe i rozrzedzające krew

*choroby nowotworowe

*uczulenie na preparat

*niektóre choroby przewlekłe i autoimmunologiczne

*aktywna opryszczka i jęczmień

IMG_3364.jpg
bottom of page