top of page

ENDERMOLOGIA - TYPOWE BŁĘDY W SZTUCE

 

1. Efekty zabiegu endermologii w największym stopniu zależą od wyszkolenia, umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg. Jeżeli zaczynasz, pierwsze efekty powinny być widoczne między 3 a 6 zabiegiem.

2. Zwracaj uwagę jakim programem jest wykonywany zabieg. Często stosuje się masowo ten sam program do wszystkich klientek – drenaż. Na cellulit tłuszczowy sam drenaż jest niewystarczający.

3. Siła ucisku jest bardzo ważna. Musi być ona dostosowana do problemu, jaki ma klientka. Najczęstszym błędem, np. przy usuwaniu cellulitu tłuszczowego jest zbyt mała siła ucisku, masaż ma postać „głaskania”, „muskania”, jest zbyt delikatny.

4. Niektóre partie wymagają napięcia mięśnia w trakcie masażu (np. brzuch). Gdy mięsień jest napięty lepiej stymulujemy i oddziałujemy na tkankę tłuszczową, co daje szybsze i lepsze efekty. Czy byłaś kiedyś proszona w trakcie zabiegu endermologii o napięcie mięśnia?

5. Ruchy głowicą zabiegową nie są przypadkowe lub zawsze identyczne. Wymagają one odpowiednich manewrów dostosowanych do problemu danej klientki.

5. Podsumowując, aby endermologia była naprawdę skuteczna, osoba przeprowadzająca zabieg musi wykazać się zdolnościami manualnymi, odpowiednią siłą, wytrzymałością, treningiem, jaki zestaw ruchów prowadzi do najbardziej optymalnych rezultatów, wiedzą jaki program wybrać dla danej klientki oraz wiedzą na temat zaleceń dla klientki w trakcie zabiegu i po zabiegu. 

bottom of page